Outlook Express Mail Kurulumu

Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş LinkedIn'de paylaş
ÖZET
1. Outlook Express programınızı açın. 2. Araçlar Menüsünden Hesapları seçin.

1. Outlook Express programınızı açın.

2. Araçlar Menüsünden Hesapları seçin.
3. Açılan pencerede Posta sekmesindeyken Ekle butonuna basarak Postayı seçin.


4. Açılan pencerede Görünen Ad kısmına Firma adınızı ya da kendi adınızı yazabilirsiniz.5. İleri butonuna basın. Açılan pencerede E-posta adresi kısmına e-mail adresinizi girin.
6. İleri dedikten sonra yine açılan sayfada gelen ve giden posta kısımlarına mail.domainadınız şeklinde giriş yapınız. Örnek: mail.egeweb.com7. İleri butonuna bastıktan sonra açılan sayfada Hesap adı kısmına mail adresinizi, Parola kısmına ise size verilen şifreyi girin ve İleri butonuna basın.
8. Açılan pencerede Son’a basın. Gelen sayfada kurmuş olduğunuz mail hesabını göreceksiniz. Genellikle mail.domainadınız şeklinde gelir. Örnekte mail.egeweb.com olarak gelmiştir.

9. Kurmuş olduğunuz hesabı seçip Özelliklere basın.
10. Açılan pencerede Yanıt adresi kısmına mail adresinizi yazın. En üstteki kısmada mail adınızı yazın. Bu kısmı değiştirmekteki amacımız aynı domaine ait birden fazla mail adresi kurulacaksa hepsi mail.egeweb.com şeklinde geleceği için karıştırmamak amacıyladır. Yanıt adresi kısmına mail adresinizi tekrar giriniz.
11. Bir sonraki aşamada Sunucular sekmesine tıklayın ve “Sunucum Kimlik Doğrulaması Gerektiriyor” seçeneğini işaretleyin ve Uygula butonuna basın.12. Daha sonra Gelişmiş sekmesine tıklayın ve Giden Posta (SMTP) kısmındaki 25 portunu 587 olarak değiştirin. Uygulaya ve sonra da Tamam’a basın.
13. Kapat butonuna basın. Mail ayarlarınız yapılmıştır. Gönder/Al’a basarak maillerinizi alabilir ve gönderebilirsiniz.

Makale Bilgileri
Okunma Sayısı: 3124
Makale Puanı:
  23.11.2014       Selçuk Arat

Etiketler

 Outlook express mail kurulumu