Outlook 2007 Mail Kurulumu

Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş LinkedIn'de paylaş
ÖZET
1. Microsoft Outlook 2007 programını açınız. 2. Araçlar menüsünden Hesap Ayarlarına tıklayınız.

1. Microsoft Outlook 2007 programını açınız.

2. Araçlar menüsünden Hesap Ayarlarına tıklayınız.
3. Açılan sayfada Adınız kısmına Firma adınızı ya da kendi adınızı yazınız. E-Posta Adresi kısmına e-mail adınızı yazınız. Parola kımına e-mail için size verilen şifreyi 2 kez giriniz ve en altta bulunan "Sunucu ayarlarını veya ek sunucu türlerini el ile yapılandır" seçeneğini aktif ediniz ve İleri tuşunu tıklayınız.

4. Açılan sayfada İnternet E-Posta seçeneğini tıklayınız (Default olarak seçili gelir) ve İleri tuşuna tıklayınız.

5. Açılan pencerede Gelen Posta ve Giden posta sunucusuna mail.domainadınız (örnekte mail.egeweb.com) yazınız. Oturum açma bilgilerinde Kullanıcı Adına mail adresinizi Parola kısmına mail şifrenizi giriniz ve Diğer Ayarlara tıklayınız.

6. Açılan pencerede Giden Sunucusu sekmesinde bulunan "Giden Sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor" seçeneğini işaretleyin. Gelen Posta sunucum ile aynı ad ayarlarını kullan seçeneği işaretli olacak.

7. Aynı Pencerede Gelişmiş sekmesine tıklayın ve Giden Sunucu (SMTP) portunu 25 yerine 587 olarak değiştirin.

TTNET ADSL Kullanıcıları için önemli uyarı:
Türk Telekom, SPAM trafiğini azaltmak amacıyla yeni bir uygulama başlatmaya karar vermiştir. Uygulama kapsamında TTNET, dinamik IP kullanan ADSL kullanıcılarının 25. porttan mail gönderimine izin vermeyecektir. Mail gönderimleri için, 25 numaralı port yerine 587 numaralı port kullanılacaktır. Bu uygulamadan olumsuz etkilenmemek için, kullandığınız mail programında hesap ayarlarınızın Giden Sunucu portunu 587 olarak değiştirmelisiniz!
 8. Tamam, İleri, Son ve Kapat düğmelerine basınız. Mail ayarlarınız tamamlanmıştır. Gönder/Al diyerek mail alıp gönderebilirsiniz.

Makale Bilgileri
Okunma Sayısı: 5555
Makale Puanı:
  24.11.2014       Selçuk Arat

Etiketler

 Outllok 2007 Mail kurulumu Mail ayarları
İlginizi çekebilecek makaleler