Sık Sorulan Sorular


"DigiSophia", konusunda uzman kişilerin makalelerini yayınlayan, profesyonel bir içerik sitesi, internet üzerindeki bilgi kirliliğine karşın kaliteli içerik üretmek amacıyla oluşturulmuş bir platformdur. Bu amaçla titizlikle seçilmiş ve konusunda uzman olan kişilerin yazılarına yer vermektedir. Sitemizde birçok yazar bulunmakta ve sayısız konuda onbinlerce makale yer almaktadır. Bir çok makale ücretsiz olarak sunulduğu halde, bazı makaleler hizmeti devamlı kılmak ve yazarlarımızı desteklemek amacıyla ücretlendirilmiştir. Her makalenin altında "Uzmana Sor" adı altında bir form bulunmakta ve uzmanla doğrudan bağlantıya geçerek özel danışmanlık hizmeti alma imkanı sağlanmaktadır. DigiSophia kriterlerini taşıyan herkes iş ortaklığı programımıza katılarak uzman olduğu konularda yazı yazabilir ve bir gelir elde edebilir.
Sitemizdeki makaleleri okuyabilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için Ana Sayfa’da bulunan "Kayıt Ol"" butonuna basarak ücretsiz üye olabilirsiniz. Üye olarak sitemizdeki ücretsiz makaleleri okuyabilirsiniz. Ücretli makaleleri okumak için üye olduktan sonra bir kredi paketi satın almalısınız. Okumak istediğiniz ücretli bir makale varsa, makalenin özetinde bulunan kredi tutarı kadar krediyi "Kredi Kullan" linkine basarak sahip olduğunuz krediden kullanabilirsiniz. Yeterli krediniz yoksa ek kredi satın alabilirsiniz. Sitemizdeki makalelere Ana sayfada ve Kategoriler sayfasından ulaşabileceğiniz gibi Google da yaptığınız aramalar neticesindede ulaşabilirsiniz. Ayrıca makaleleri yazan yazarlarımız hakkında bilgi almak amacıyla Yazarlar sayfamıza gidebilir, sizde uzmanlık alanınızla ilgili yazılar yazmak ve bir gelir elde etmek isterseniz "İş Ortaklığı Programı" mızı inceleyip Digisophia yazarlık kriterlerini taşıdığınız takdirde programımıza katılabilirsiniz.
Sitemize üyelik ücretsizdir. Ancak bazı makaleler ücretlidir. Bu makaleleri okuyabilmek için sitemizde yer alan kredi paketlerinden satın almalısınız. Sitemizde bulunan makalelerin büyük çoğunluğu ücretsizdir ancak yoğun emek içeren, bir çözüm öneren, spesifik bir konuda olan makaleler için küçük bir bedel talep etmekteyiz. Bu ücret sizlere daha iyi hizmet verebilmek ve yazarlarımızı desteklemek amacıyla alınmaktadır.
Makaleleri konusunda uzman olan kişiler yazmaktadır. Yazarlarımız sizlere en doğru bilgiyi aktarabilmek adına büyük bir titizlikle seçilmiştir. Bu nedenle Digisophia Yazarlık Kriterlerini karşılamaları gerekir. Yazarlarımız, mesleğinde kendilerini kanıtlamış akademisyenler, doktorlar, hukukçular, bilişim uzmanları, iş hayatı profesyonelleri ve daha bir çok alanda uzman olan kişilerden oluşmaktadır.
DigiSophia yazarı olmak için önce İş Ortaklığı Programı sayfasında yer alan açıklamaları okuyup ardından siteye üye olmalısınız. Üye olduğunuzda mail adresinize bir doğrulama maili gönderilecektir. Mailinize gönderilen hesap doğrulama mailinde yer alan “Hesabımı Aktifleştir” linkine tıkladıktan sonra açılan sayfada “Giriş Yapmak için Tıklayınız” linkine basıp giriş yapınız. E-mail adresiniz ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra Sağ üst köşede “Merhaba Adınız-Soyadınız” linkine basın. Açılan sayfada Yazar mı Olmak İstiyorsunuz? başlığı altında yer alan “Yazarlık başvurusu Yap” linkini tıklayınız. Açılan formu doldurunuz. Gönder dediğinizde yazarlık başvurunuzu tamamlamış olursunuz. Başvurunuz değerlendirilmek üzere beklemeye alınır. Başvuruda bulunmanız yazarlığınızın kabulü anlamına gelmez. Eğitim durumunuz, uzmanlık alanlarınız, kullandığınız dil gibi kriterler değerlendirildikten sonra yazarlığınız onaylanır. Yazarlığınız onaylandıktan sonra size bir onay maili gönderilecektir. Artık makalelerinizi yazmaya başlayabilirsiniz. Yeni Makale Oluşturun’a tıklayınız. Makaleyi yazmadan önce size gönderilen “SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır” başlıklı linke tıklayarak makale yazarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini okuyunuz.
İş Ortaklığı Programı sayfasında yer alan kriterleri okuyarak İş Ortaklığı Programına Katıl butonuna tıklayınız. Nasıl Yazar Olunur? Başlıklı soruda daha sonraki detayları bulabilsiniz.
Sitemizde Uzman Sor başlıklı bir alan var. Bu alanda yazarlarımıza uzmanlık alanı ile ilgili sorular yöneltebilirsiniz. Bu soruları bir bedel karşılığı sorabilirsiniz. Kredi paketlerimizden satın alarak bunu gerçekleştirebilirsiniz. Soruya cevap vermek yazarın insiyatifindedir. 14 gün içinde cevap verilmeyen soru terk soru olarak sınıflandırılır ve ödemiş olduğunuz kredi kartınıza iade edilir.
Sitemizde DigiSophia kriterleri içinde olan her konuda yazılar bulabilirsiniz. Kategorilerimiz sayfasına giderek ana kategoriler ve alt kategorileri görebilirsiniz. Alt kategorilerin altında makaleler yer almaktadır.
DigiSophia Yazarı olduğunuzda bir çok avantaj elde edersiniz. Bunlardan en önemlisi yazdığınız makaleler sayesinde alanınızda tanınan bir kişi olursunuz. Yazmış olduğunuz makaleler anında yüzbinlerce kişiye duyurulur ayrıca makaleleriniz Google da en üst sıralarda yer alır. Tanınırlık dışında yazdığınız makalelerden bir gelir elde edersiniz. DigiSophia’da yayınlanan makalelerinizden okunma oranında kazanç sağlayabilirsiniz. Makalenin değerini Digisophia ve Yazar birlikte belirler. Bu değeri belirlerken makalenin okunabilirlik oranı, bir çözüm sunup sunmadığı, güncel olması, ses, görüntü, video, animasyon gibi öğelerle desteklenip desteklenmediği dikkate alınır. Makalenin kredi değeri belirlendikten sonra DigiSophia ve Yazar arasında imzalanan sözleşmede belirtildiği üzere yazar belirlenen yüzde üzerinden kazanç sağlar. Yazar DigiSophia’nın bir iş ortağı olarak 3 şekilde gelir elde eder. 1. Yayınlanan makalelerin kredi kullanarak okunmasından doğacak kazanç ile 2. Uzmana Sor başlıklı kısımda ziyaretçilerden gelecek olan sorulara verilecek cevaplar ile 3. Uzmana sorulan soruların ve uzmanın verdiği cevapların isim belirtilmeden yeniden yayınlanması ve okunması yoluyla. İş Ortaklığı Programına katılarak DigiSophia yazarı olmak isteyen kişiler Digisophia ile sözleşme imzalayarak karşılıklı hakların korunması konusunda adım atarlar.