Kullanım Koşulları


DigiSophia sitesini kullandığınız için teşekkür ederiz. DigiSophia size her konuda profesyonel çözümler sunmayı amaçlayan bir sitedir. Lütfen aşağıdaki “Kullanım Şartlarının Kabulü” Anlaşmasını dikkatlice okuyunuz. Anlaşmada zaman zaman meydana gelebilecek değişiklikleri görmeniz adına periyodik olarak sitemizi ziyaret etmenizi öneririz.

1. Kullanım Şartlarının Kabulü Anlaşması
DigiSophia.com sitesine üye olmakla bu kullanıcı anlaşması ve DigiSophia gizlilik politikası tarafından sınırlandırıldığınızı kabul etmiş olursunuz.

2. Bağlantılar
Bu site DigiSophia tarafından kontrol edilmeyen bazı diğer Web sitelerine linkler verebilir. DigiSophia’nın bu sitelerin içerikleri ya da gizlilik koşulları ile ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Buna bağlı olarak sitemizden diğer siteler için verilen herhangi bir linke tıkladığınızda siteden çıktığınızı ve artık ziyaret ettiğiniz sitenin Kullanım koşulları ve gizlilik politikasına bağlı olduğunuzu hatırlatmak isteriz.

3. Üyelik
a. Sitemizde sağladığımız hizmetlere erişebilmeniz ve bazı hizmetleri kullanabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir. DigiSophia.com’a üye olurken vermiş olduğunuz bilgilerin doğru olduğu kabul edilir. Yanlış beyanlardan DigiSophia sorumlu değildir. Her kullanıcı DigiSophia.com da bir üyelik açma hakkına sahiptir. Kullanıcının birden fazla üyelik açması durumunda bu kuralların ihlali olarak kabul edilir ve kullanıcıya ait tüm üyelikler iptal edilebilir.
b. Sitemize üye olurken girmiş olduğunuz şifrenizin güvenliğini sağlamak sizin sorumluluğunuzdadır. Hesabınız hakkında herhangi bir güvenlik ihlali ya da şifrenizin yetkisiz kişiler taraından kullanımını öğrenirseniz hemen destek@DigiSophia.com a bildirmelisiniz.
c. DigiSophia sizin ve diğer kişilerin gizliliğini korumak için üyeleri tanımlamak amacıyla kullanıcı isimleri kullanır. Sizde herhangi bir soru sormak, bir soruya cevap vermek ya da siteye içerik göndermek amacıyla kendiniz için bir kullanıcı adı benimsemelisiniz.
d. DigiSophia, Gizlilik Politikası koşullarına uygun olarak e-posta adresinizi ve diğer özel bilgilerinizi gizli tutacaktır. Kullanıcı adınızı belirlerken sizi tanımlayacak isimlerden ya da e-posta adresinizi kullanıcı adı olarak kullanmaktan kaçınmalısınız.
e. DigiSophia üyeleri istedikleri an üyelik hesaplarını sonlandırabilirler.


4. Davranış Kuralları
Aşağıda, diğer DigiSophia üyelerinin sizden ve sizin diğer üyelerden beklediğiniz davranışlarla ilgili kurallar yer almaktadır. Bu kurallar tam olarak açıklayıcı değildir ve her türlü saldırgan davranışa hitap etmemektedir. Bu yüzden Toplum Gönüllüleri uygun olmadığını düşündüğümüz herhangi bir davranışı gidermek amacıyla tam yetkiye sahiptirler. Diğer DigiSophia üyeleri ile ilgili olan iletişiminizde sadece siz sorumlusunuz. DigiSophia haklarını saklı tutar fakat sizin diğer üyelerle olan tartışmanızı izleme zorunluluğunda değildir. Aşağıda yer alan ve sitemizce yasaklanan davranış biçimleri üyeliğin sonlandırılması ile son bulacağı gibi DigiSophia bu tarz davranışlardan zarar görmesi halinde dava hakkını saklı tutar. a. Bir Kullanıcı Adı kullanarak müstehcen, pornografik, şiddet, ırk veya etnik sakıncalı veya açıkça online topluluk için rahatsız edici olan herhangi bir metin veya görüntü kullanmak
b. Üçüncü tarafların gizlilik ya da tanıtım haklarını ihlal edecek iftira ve hakaret içeren ifadeler kullanılması, gönderilmesi, iletilmesi
c. Bazı durumlar ve açıklamaların küfür dili kullanılarak yapılması
d. Yetkiniz olmayan herhangi bir ismi veya hesabı kullanmak
e. Yasadışı faaliyetler planlamak; bilgisayar virüsleri, korsan yazılımlar yetkisiz seri numaralar yayınlamak vb.
f. Ticari amaca yönelik olarak herhangi bir ürünün ya da hizmetin reklamını, promosyonunu ya da satışını yapmaya yönelik davranışlarda bulunmak
g. Kişilerden iş bulma konusunda ricada bulunmak.
h. Kişilerden DigiSophia’ya rakip olabilecek sitelere katılım konusunda ricada bulunmak ve bu sitelerle ilgili linkler göndermek
i. Yasadışı herhangi bir ürünün ya da hizmetin tanıtımını yapmak
j. Üçüncü tarafın fikri mülkiyet haklarını ihlal eden ya da gizlilik anlaşması, istihdam sözleşmesi, lisans, telif hakkını ihlal eden herhangi bir içerik gönderme
k. Virüsler, solucanlar, zararlı kodlar, truva atlarının oluşturulmasında yardımcı olmak, tanıtmak
l. Spam göndermek ya da benzeri diğer aktivitelerde bulunmak
m. DigiSophia puan sistemini kötüye kullanmak
n. Akademik dürüstlüğü kötüye kullanmak ya da etik olmayan davranışlarda bulunmak.
o. Sistem ve ağ güvenliğini ihlal etmek
p. Sistem kaynaklarını kötüye kullanmak, aşırı CPU kullanımı veya depolama alanı tüketmek
q. DigiSophia izni olmaksızın sitedeki hizmetleri satarak ticari olarak menfaat sağlamak.
Diğer üyelerle bir problem yaşadığınızda bunu lütfen destek@DigiSophia.com adresine bildiriniz. DigiSophia, sitenin belirli bir bölümünü veya sitenin tamamını yayından kaldırma hakkını elinde tutar.

5. Terk Sorular
Eğer bir soru sorar ve bu soru 14 gün pasif durumda kalırsa “Terk Soru” olarak sınıflandırılır.